Loading...

Přehled RSS kanálůCo je to RSS kanál?

Je to speciální soubor, díky kterému váš internetový prohlížeč, mobilní telefon nebo dokonce poštovní program pozná, že se na webových stránkách Českého rozhlasu objevilo něco nového. Upozorňování na novinky můžete kdykoliv zrušit.

Jak poznám, že stránka nabízí RSS kanál?

Na přítomnost RSS kanálu upozorňuje oranžová ikona. Její umístění bývá různé, nejčastěji je přímo někde na stránce, nebo na konci řádku s adresou v internetovém prohlížeči. U některých internetových prohlížečů se oranžová ikona může zobrazovat například v dolním pravém rohu okna, nebo naopak na horní liště.

Jak mohu RSS kanál odebírat?

Máte několik možností. Novinky se mohou objevovat v internetovém prohlížeči, ve vašem mobilním telefonu, nebo v programu, přes který si čtete e-maily.

Ukázkový postup pro internetové prohlížeče

  1. Vyberte si v seznamu napravo, o které novinky máte zájem.
  2. Klikněte na název kanálu (např. Zprávy).
  3. Na stránce, která se objeví, klikněte na tlačítko Odebírat (prohlížeč Mozilla Firefox), nebo na příkaz Přihlásit k odběru tohoto kanálu (prohlížeč Internet Explorer). Pokud používáte prohlížeč Opera, postupujte prosím podle tohoto videonávodu. Pro prohlížeč Google Chrome je k dispozici doplněk.

Čtení RSS kanálu v mobilním telefonu

Informaci o podpoře RSS kanálů ve vašem mobilu naleznete v uživatelské příručce k telefonu. Tato funkce se v telefonech může jmenovat různě, záleží na výrobci a typu telefonu. Obvykle nese název RSS, ale také Novinky, nebo Informační kanály. Přečtěte si, prosím, správný postup v příručce k mobilu.

Až bude telefon požadovat adresu RSS kanálu, klikněte na této stránce v seznamu napravo na název tématu, o které máte zájem (např. Zprávy), a opište z adresního řádku prohlížeče adresu kanálu. Je ve tvaru http://www.oderske-vrchy.cz/názevkanálu.

Čtení RSS kanálu v e-mailovém programu

Až bude program požadovat adresu RSS kanálu, klikněte na této stránce v seznamu napravo na název tématu, o které máte zájem (např. Zprávy), a zkopírujte z adresního řádku prohlížeče adresu kanálu. Je ve tvaru http://www.oderske-vrchy.cz/názevkanálu.

Odebírání RSS kanálů přes jiné služby

Klikněte v seznamu výše na název tématu, o který máte zájem. Z adresního řádku prohlížeče následně zkopírujte adresu kanálu a vložte ji do služby, kterou používáte. Adresa je ve tvaru http://www.oderske-vrchy.cz/názevkanálu.

Čtečky RSS kanálů ke stažení

Pokud s tímto formátem nemáte zkušenosti a rádi byste jej vyzkoušeli na svém počítači, stáhněte si "čtečku" RSS kanálů. Například:

Copyright © 2012  Oderské vrchy | Mapa webu
Created by Webové studio Xlibris.cz | Valid XHTML 1.0!   .